WhatsApp Sipariş Hattı: 0554 347 73 25 | 0232 746 88 08

Hikayemiz

Hikayemiz

Merhaba Ben Tütüncüoğlu Gıda'nın kurucusu Seda Tütüncüoğlu ;

Göçmen bir ailenin ilk çocuğu olarak Izmir'de dünyaya geldim. Biz göçmenlerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarını tüm dünyada bilinen bir gerçektir. Daha çocuk yaşlarda asidik beslenmenin önemini babaannem ile ot toplayıp cinslerini ve faydalarını öğrenmeye çalışırken fark etmiştim.
 

Büyük dedem Izmir'in ilk iyi tarım uygulayan insanlarından biridir.Limontepe bölgesinde kendisinin zeytin ve enginar bahçeleri yer alıyordu.O yıllarda Izmir pazarlarında Hulusi Bey in ürünlerini satmak için herkes yarışırmış.
 

Ilaçsız tarımı yaşamı boyunca destekleyen,tohumlarını sürekli tarım bakanlığına onaylatan,bizim değişimizle alaylı ama toprağına aşık bir ziraatçiymiş.Kendisine miras bırakılan toprağı işlerken aynı zamanda hayvancılıkla da uğraşıyormuş.Hayatı boyunca bir kere veteriner hekim çağırmadan büyükbaş hayvancılığın üstesinden gelip, diğer yandan komşu çiftliklerin hayvan sahiplerini ricaları üzerine de hiçbir eğitim almamasına rağmen hayvanlarını iyileştirme bilgeliğine sahip bir toprak insanıymış. Bu anıları dinleyerek büyümüş şimdilerde bir anne olarak, girişimimin ve cesaretimin ilham kaynağı, yol göstericim dedem Hulusi TÜTÜNCÜOĞLU olduğunu söyleyebilirim.
 

Lise yıllarımı Izmir Özel Türk Kolejinde tamamladıktan sonra 2008 yılında Mutfak Sanatları akademisi ile Gastronomi alanına giriş yaptım.Takip eden senelerde eğitimime Ingiltere ve Güney Afrika bölgelerinde devam ederken Nutrition (Sağlıklı beslenme) üzerine de çalışmalarımı deneyimledim. Anne olduktan sonra bilincli anneliği yaşamak için hücre gelişimini sağlayan besinler üzerine evde oğluma sağlıklı tarifler hazırlamaya başladım ve bu sürede doğal kolajenin değerini anladım.Geliştirdiğim formüllerin pazar araştırmasını da yaptıktan sonra içimdeki üretim aşkını daha fazla bastıramayıp orta ölçekli bir konseve gıda fabrikası kurmak için kolları sıvadım.
 

STOCK STATION ilikli kemik suyunun hikayesi bu şekilde gelişmiştir.Şuan sağlıklı beslenme trendi üzerine geliştirdiğim farklı ürünlerin de arge süreçleri tamamlanmak üzere olup formüllerimi dünya standatlarında olabilmesi için uğraşıyorum. 
 

Şuan iç pazara sunduğumuz ilikli kemik suyu Türkiye de hidrolize olmuş en yüksek kolajen değerine sahip marka olup, aynı zamanda üretim tekniklerinden dolayı şifa kaynağıdır. 
 

Kendimi sizlere tanıtma olanağını sunabildiğim için çok şanslı hissediyorum. Ülkemde kadın dayanışmasının olduğu her platformu desteklemek istediğimi, sağlıklı beslenme bilincini özellikle gelecek nesillere adapte edebilmek için hedef kitlemin özellikle anneler olduğunu belirtmek isterim. Hepinize sağlık ve şifa dolu günler dilerim. 


 

Seda TÜTÜNCÜOĞLU